Blog
A változásokról már sokan sok helyen írtak. Letagadhatatlan, hogy az egyetlen állandó... :-)
De hogy kezeljük, mire figyeljünk?
Szükséges-e szakember, s ha igen, mikor kihez forduljunk?
Normális vagy? És ha igen, hogyan?
Jó coach is holtig tanul alapon folyamatosan képzem magam, és informálódok a különböző szakmai irányzatokról. Így kerültem a minap egy TA-s (Tranzakcióanalízis, E.Berne) rendezvényre, ahol a normalitásról volt szó.
Mi is az hogy normális?
Ügyfeleimtől gyakran hallom panasz formájában, hogy egyszerűen minden túl sok. Érzelmeik amplitudója zavarja őket.
Változó, hogy mi mindennel szükséges ilyenkor foglalkoznunk, egy biztos, odáig általában eljutunk, hogy ama bizonyos amplitudó nélkül elég egyhangú lenne az élet.
Ha valaki rákérdez, bizonyosan könnyedén felsorolod pár szokásodat, és valószínűleg főleg a munkádra, hétköznapjaidra gondolsz közben. De mi újság a hétvégéiddel? Azokat hogy töltöd? Mire figyelsz? S vajon a következő szokásoknak 'rabja' vagy-e?
Szilveszter, új év, lezárás, fogadalmak. Már akinek. Bár a számvetésnek, a visszatekintésnek nem vagyok ellenzője, sőt! A fogadalmakkal már szkeptikusabb vagyok. Viszont szeretem a célokat, mert így lehet valami irányt tartani a puszta sodródás helyett.
Kérdés: kell-e mindig új cél? Vagy lehet az új cél egy meglévő állapot megtartása, ápolása, folytatása? Ki-ki döntse el maga...
A mai napig sokszor kapom a kérdést, hogy mi is az a coaching, eszik-e vagy isszák, mire jó, hogyan dolgozom én?
A coaching- illetve a szervezetfejlesztés - fül alatt igyekszem a lehető legjobban behatárolni az ide vágó témákat, bejárni a coaching keretei adta lehetőségetket.
Mindezt megtámogatandó, itt a vizuális oldalról mutatok be egy remek kezdeményezést: coaching modellek, eszközök olyan kártyákon, amelyek épp azt segítik, hogy a „megfoghatatlan" szolgáltatás professzionálisabb szintre kerüljön azáltal, hogy a szakember egy olyan kártyát ad át az ügyfelének, amely:
Ezt a kérdést rendre megkapom, és csípőből nemleges választ adok, de ha jobban belegondolok, valójában a válasz igen: rendszeresen teszek fel kérdéseket magamnak, melyek az önreflexiómat támogatják, próbálkozva így a fejlődés útján maradni.
S ha már fejlődés és ha már utak, akkor legyen szó a választásokról is, s ha már választások, akkor nézzük meg, milyen kérdések segíthetik a megfelelő választásainkat?
'Ez reménytelen. Hetek óta gyakorlom, már sokkal jobban kellene haladnom. Az életben nem fogom megtanulni, hogyan lehet ezt jobban csinálni'
(Anonim negatív gondolat)
Gondoltál már valaha ilyesmit, vagy valami hasonlót? Volt valaha olyan érzésed, hogy nezehen állítod le a negatív gondolataidat? Ha igen, nyugodtan olvass tovább...
Idézeteket tekintve ellentmondásosan működöm. Kontextusból kiragadva ugyanis sok minden félreérthető. Van, azonban, hogy nem úgy van :-)
Martin Luther King-től legtöbbször azt a bizonyosat olvashatjuk, én viszont most mást húztam a kalapból.
Ne maradjon le a legfrissebb cikkekről!
friss a blogban
Témák
(1), átkeretezés (1), cél (1), coaching (1), én-üzenetek (1), haladás (1), ítéletmentes kommunikáció (1), kreativitás (1), önérvényesítés (1), változás (2), Agresszív kommunikáció (1), agyalás (1), alkalmazkodás (1), Asszertív (1), asszertív eszközök (1), asszertív kommunikáció (2), Asszertív kommunikációs eszközök (1), asszertivitás (2), átkeretezés (1), automatikus negatív gondolatok (1), célok kijelölése (1), coach cards (1), coaching (1), Coaching eszköz (1), döntés (1), elvárás (1), Eredmény (1), érzelmek (1), fejlesztés (1), Forbes Magazin (1), gondolkodás (1), hatékony kommunikáció (1), igazi (1), interjú (1), ítélkezés (1), jog (1), karrier tervezés (1), kérdések (1), kompetencia (1), Konfliktuskezelés (1), konszenzus (1), kudarc (2), legnépszerűbb blogbejgyezés (1), lehetetlen (1), modellek (1), munkahelyváltás (1), nemet mondani (1), normák (1), normális (1), okéban lenni (1)